انواع عایق رطوبتی
طبق استاندارد های جدید، عایق ها بر اساس بستر و آب و هوای منطقه دسته بندی می شوندمطالب زیر به شما کمک می کند تا بهتر و دقیق تر تصمیم بگیرید
طبق استاندارد ملی ایران به شماره 3885 مصوب سال 1386 ، برای یک عایق دولایه وزن 37 کیلو گرم کفایت می کند و ضخامت عایق نیز 3/5 میلی متر کافی می باشد و اندازه هایی بالاتر از این مقادیر لازم نیست و همچنین برای یک لایه وزن 32 کیلو گرم کافی است و ضخامت عایق نیز 3 میلی متر استاندارد می باشد.
از لحاظ آب و هوایی هم می توان عایق را به چهار آب و هوا تقسیم کرد:
الف: ویژه مناطق سردسیر که دمای انعطاف پذیری در دمای پایین آن 15- سانتی گراد می باشد. با توجه به خواص فیزیکی قیر، این نوع محصول با اصلاح قیر مورد استفاده در آن قابل تولید است.
ب: ویژه مناطق معتدل سردسیر که دمای انعطاف پذیری در دمای پایین آن بایستی 5- سانتی گراد باشد. این نوع هم تا حدودی فقط با افزودن اصلاح کننده ها قابل تولید است.
ج: ویژه مناطق معتدل گرمسیر که دمای انعطاف پذیری در دمای پایین آن بایستی 0 درجه سانتی گرداد باشد. اکثر عایق های تولیدی در سطح کشور در این رنج تولید می باشند.د: ویژه مناطق گرمسیری که دمای انعطاف پذیری در دمای پایین آن بایستی 5+ درجه سانتی گراد باشد. این نوع عایق هم در کشور به وفور تولید می شود چون شرایط خاصی برای تولید آن وجود ندارد.
بطور کلی عایق های دولایه از یک لایه پلی استر سوزنی نبافته و یک لایه تیشوی نخ دار تولید می شوند و عایق های تک لایه از یک لایه پلی استر سوزنی نیدل پانچ آهار خورده و یا یک اسپان باند تولید می شوند. البته به علت اینکه قیمت این لایه گرانتر از دو لایه است، قیمت عایق های دولایه نیز بالاتر خواهند بود و فرق این لایه ها با دو لایه در استحکام کششی عایق های تولیدی است.
برای پرسیدن سوالهای خود کلیک کنید


قیرهای اصلاح شده
قیر اصلاح شده چیست؟